SKI AREÁL SVINEC
mimo provoz
Zobrazit na:

Česká lyžařská střediska si nevedou špatně

Zima přichází mílovými kroky. Lidé se začínají poohlížet po zimních dovolených. Vyrazíte raději do Česka nebo do zahraničí? Možností je hodně, ale i tady rozhodují především finance. Mají však zahraniční střediska nad těmi našemi opravdu navrch?

Malý neupravený svah, jeden pomalý vlek s motorem snad ze starého mixéru a neochotná obsluha - to byla ještě nedávno typická ukázka českého lyžování. Oproti tomu obrovské komplexy upravených sjezdovek v Rakousku, které se s těmi našimi vůbec nedaly srovnat. Ale i v Česku lze pozorovat výrazné zlepšení. Investice vidět jsou, ale na Rakouská střediska ty naše stále nemají. Začalo se jezdit na jednotné skipasy, lanovky v česku rychle přibývají a svah je upravován častěji a častěji. Co však na většině míst chybí jsou komplexní služby. Během lyžování ve většině areálů nemůžete příliš počítat s možností kvalitního občerstvení. Většinou zde sice najdete nějaký bufet, ale pochutnáte si zde pouze na několika v mikrovlé troubě ohřátých polotovarech.

Zlepšení jde vidět, ale na Rakouské areály to stále nestačí. Naneště vyjímek, které by to dokázali vyvrátit v ČR není příliš mnoho. A nemůže za to pouze horší terén, který je snad jediným faktorem, který ovlivnit nelze. Pokud však hledáte dokonalost za rozumné ceny, ani v Alpách nejspíš nenajdete. Česko je podstatně levnější. Nehledě na ceny občerstvení na svahu. Za cenu jednoho piva byste se v ČR najedli v průměrné restauraci mnohdy i 2x. Plechovky piva tedy budou pro většinu čechů asi povinná výbava. Nepříjemná může být také dlouhá cesta. Jízdu vlastním autem příliš nedoporučujeme.

O českých areálech je informací na internetu dost, za půl hodiny máte vybráno. Kam ale jet, když do ČR nechci? Zajímavých lokalit je v zahraničí hodně, pokud však máte omezený rozpočet, v úvahu připadá pouze Francie a Rakousko. Francouzská střediska mají výrazně levnější skipasy i ubytování. Doprava se však prodraží. Rakouské areály jsou dražší, ale blíž. Je tedy ideální volbou především pro kratší dovolenou.

WEBKAMERA

Předpověď počasí

Zítra
Sobota 26.6.
Deštivo
21°C
16°C
Neděle
27.6.2021
Skoro jasno
24°C
17°C
Pondělí
28.6.2021
Jasno
25°C
15°C
Úterý
29.6.2021
Skoro jasno
27°C
17°C