SKI AREÁL SVINEC
mimo provoz
Zobrazit na:

Informace o aktuálním stavu lyžařských středisek

Majitelé ski areálů už dokončují přípravné práce pro zahájení sezóny. Testují rolby. Testují systémy umělého zasněžování. Okurková sezóna pomale končí. Zima je tu co nevidět.

Srdce lyžaře jistě zaplesá, když uslyší fakt, že se téměř nikde nezdražuje. Meteorologům si sice v dlouhodobých předpovědích věřit příliš nedá, ale to, co předpovídají, vypadá prozatím velice slibně. Nedostatku sněhu se letos prý bát rozhodně nemusíme. Celkově nadcházející sezóna vypadá slibně. Kam ale vyrazit? Lyžařských areálů je v ČR téměř 300.

Pokud se budete rozhodovat na poslední chvíli, je dobré zjistit, jaké sněhové podmínky jsou ve Vámi vytipovaném středisku. Informací je všude poměrně dost, na některé je však lepší příliš nespoléhat. První možností je pořad Panorama. Informace jsou poměrně přesné, ale přiznejme si, že tato možnost získávání informací není zrovna rychlá. Hodinu koukáte na televizi a když zrovna na malou chvíli odejdete, může se stát, že informace z Vašeho střediska prošvihnete. V tomto pořadu se navíc objevují pouze ta největší střediska. A zaplatit to musí lyžaři v ceně jízdného.

Druhou možností je vyhledat Informace na internetu. Zpravodajských webů je spousta. Ale pokud chcete kvalitní informace, připadnou v úvahu jen dva. První z nich - holidayinfo.cz jistě všchni znáte, funguje už více než 15 let. Web však není příliš přehledný, spousta lidí si na něj však dokázala zvyknout. Ten druhý www.ceske-sjezdovky.cz, je sice o něco mladší, ale má informace o každém středisku, na které si jen vzpomenete. Od těch největších po malé louky s jedním vlekem. Web je podle mého názoru také o dost přehlednější a informací je na něm celkově víc. Nevýhoda tohoto webu spočívá především v tom, že jej příliš lidí nezná. Mě však jeho informace nikdy nezklamaly.

Navšívit také můžete oficiální stránkystředisek. Weby velkých středisek jsou obvykle přímo přecpané informacemi, které naprostá většina lidí vůbec znát nepotřebuje. Aktuální teplotu, kameru a stav sněhu tam mnohdy hledáte i několik minut. Netýká se to samozřejmě všech, ale většina ski-areálů by měla svoje weby výrazně zjednodušit. O webech malých areálů se zmiňovat raději příliš nebudu, ty se dají mnohdy charakterizoat jedním slovem - hrůza. Mnohdy není špatné vzít telefon a do střediska si přímo zavolat, ochota personálu však mnohdy vázne.

WEBKAMERA

Předpověď počasí

Zítra
Sobota 26.6.
Deštivo
21°C
16°C
Neděle
27.6.2021
Skoro jasno
24°C
17°C
Pondělí
28.6.2021
Jasno
25°C
15°C
Úterý
29.6.2021
Skoro jasno
27°C
17°C